Lotteriloppet Lopp 1    
Örebro 21-09-12 517m/m17 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  m16 1/3 MB Loki 35,74 m15  
  m15 2/6 HM Akoya  35,86 m15  
  m16 3/5 HM Melo 35,94 m16  
  m17 4/4 S Der Kommisar 36,50 m18  
  m15 ---/1 S Lover Boy     Struken
             
      Ponnyverkstan Sprint      
Örebro 21-09-12 299m/k14 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  k14 1/5 Staying Power  20,17 k12  
  k14 2/6 MB Davy Jones 20,47 k13  
  k14 3/3 S Nikita 20,59 k13  
  k15 4/2 Dot 20,67 k14  
  k14 5/4 S Daddy Cool 20,79 k15  
             
             
      Bista Race      
Örebro 21-09-12 299m/k16 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  k16 1/3 Dirham  20,32 k12  
  k16 2/1 MB Elisabeth Swann 20,40 k13  
  k15 3/5 Alecto 21,00 k16  
  k17 4/6 Graze 21,60 k19  

   

      Bista Race Lopp    
Örebro 21-09-05 299m/k13 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  k13 1/1 Magica de Hex 20,32 k13  
  k13 2/2 Lempira 20,33 k13  
  k14 3/5 S Tarzan Boy 20,41 k13  
  k14 4/3 El Calgary Flames 20,45 k13  
  k15 5/6 Staying Power  20,53 k14  
  k13 6/4 Negrita 20,63 k14  
             
      Lotteriloppet Lopp 5    
Örebro 21-09-05 517m/m17 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  m17 1/6 HM Akoya  35,66 m14  
  m17 2/4 HM Biwa 35,76 m15  
  m18 3/1 MB Loki 35,84 m15  
  m16 4/3 MB Wolverin 36,28 m17  
  m--- 5/2 Piz Stand Up 36,47 m17  
             
      Bista Race Lopp 8    
Örebro 21-09-05 299m/k15 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Notering
  k15 1/1 S Nikita 20,48 k14  
  k15 2/3 S Daddy Cool 20,58 k14  
  k15 3/2 Dot 20,70 k15  
  k15 4/4 Alecto 20,93 k16  
  k15 5/5 Dirham  21,12 k17  
  k17 6/6 Graze 21,35 k18  
             

                              

               
      Diamantjakten k14 lopp 10      
Örebro 21-08-01 299m/k14 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k14 1/5  MB Butterfree     20,07 k12  
  k14 2/1  HM Magica de Hex     20,16 k13  
  k14               3/6  HM Akoya     20,19 k13  
  k14 4/3  Britta     20,21 k13  
  k14 5/4  MB Wolverine     20,23 k13  
  k14 6/2  MB Loki     20,34 k14  
               
               
      Diamantjakten k13 Lopp 11      
Örebro 21-08-01 299m/k13 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k13  1/1  HM Gargamel     19,98 k12  
  k13  2/3  August     20,18 k13  
  k13  3/4  MB Arcturus Black     20,34 k14  
  k13  4/5  HM Melo     20,36 k14  
  k13  5/2  MB Callidora Black     20,44 k14  
  k13  6/6  Staying Power     20,46 k14  
               
      Diamantjakten k14 Lopp 12      
Örebro 21-08-01 299m/k14 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k14 1/3  Negrita     20,16 k13  
  k14 2/1  HM Biwa     20,35 k14  
  k14  3/5  MB Maz     20,50 k15  
  k14 4/4  The One     20,53 k15  
  k154 5/2  Lempira     20,62 k15  
  K14 6/6  Dirham     20,85 k16  
               
      Ace of Race Lopp 6      
Västerås 21-07-04 295m/k11 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
    1/2 Elmore   19,26 k08  
    2/1 HM Mikimoto   19,74 k11  
    3/6 Admiral Rodney   19,75 k11  
    4/3 MB Padme   19,83 k11  
    5/4 MB Arcturus Black   20,08 k13  
    6/5 Staying Power    20,56 k15  
               
               
      Hässlö Race  Lopp 8      
Västerås 21-07-04 295m/k13 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k15  1/6 S Tarzan Boy   20,25 k14  
  k13  2/3  MB Butterfree   20,43 k15  
  k14  3/4 Britta   20,46 k15  
  k15 4/2 The One   20,48 k15  
  k15 5/1 Negrita   20,76 k16  
  k14  6/5 Dirham    ej tid    
               
      Badelunda Loppet Lopp 14      
Västerås 21-07-04 510m/m14 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k11 1/6  Angostura   34,82 m12  
  k14 2/3  MB Marvel   35,44 m14  
  k14  3/4 HM Akoya    35,93 m16  
  k16 4/1 MB Maz   36,39 m17  
  k15 5/2 El Red Wings   37,01 m19  
  K14 X/5 MB Elladora Black       Struken

 

      Graderat Whippet  Lopp 1      
Järbo 21-06-26 286m/k15 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k15 1/4 S Lover Boy   19,37 k11  
  k15 2/2 MB Loki   19,65 k12  
  k15 3/5 HM Akoya    19,87 k13  
  k16 4/3 Afrodite   20,17 k15  
  k16 5/1 MB Aayla   20,30 k16  
  k16 6/6 Gazza   20,84 k19  
     

 

 

       
      Graderat Whippet  Lopp 6      
Järbo 21-06-26- 286m/k14 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k13 1/6 Staying Power    19,70 k13  
  k14 2/5 MB Elladora Black   19,90 k14  
  k14 3/4 Dirham    20,06 k14  
  k14 4/3 El Red Wings   20,16 k15  
  k13 5/2 HM Gargamel   20,30 k16  
  k15 6/1   MB Maz   20,55 k17  
     

 

Graderat Whippet

       
Västerås 21-06-12 295m/k14 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k14 1/5 Dirham    20,56 k14  
  k15 2/4 HM Akoya    20,58 k15  
  k15 3/1 MS Vestle   20,79 k15  
  k14 4/3 El Red Wings   20,82 k15  
  k15 5/2 Lempira   20,89 k15  
  k15 6/6 Negrita   21,33 k18  

 

Här avlslutar vi 2020 och ser fram emot ett nytt mera tillåtande 2021

      Thynneredswhippen      
Alingsås 2020-10-04 301 m/k15 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k15 1/5  Staying Power  20,34 k12   
  k15 2/3  HM Darth Vader  20,62 k14   
  k15 3/4  El Cocktail Jet  20,70 k14   
  k15 4/2  Isac   20,92 k15   
  k17 5/1  GH Girlpower   21,30 k17   
  k16 -/6  Alecto  --.--/--.--  --  Struken
             
      SM Veteran 2020    
Åkers 2020-09-19 320 m/kö Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k09 1/2  MB Bootstrap  20,59 k10   
  k12 2/6  MB Davy Jones   20,93 k11   
  k15 3/4  Lady Grey  21,63 k15   
  k14 4/3  Dirham   21,68 k15   
  k14 5/5  Grozz  21,68 k15   
  k15 6/1  MB Elisabeth Swann   21,85 k16   
             

 

 

 

 

 

 

    Åkers Kanal Viggos lopp      
Åkers 19-10-19 320m/k13 Plac/Box Hundnamn Splittid Tid Ny klass Notering
  k13 1/3 Dirham    21,31    
  k15 2/2 Afrodite   21,31    
  k14 3/6 Gunvald   21,39    
  k14 4/1 Alecto   21,44    
  k13 5/5 Met Casta Diva   21,52    
  k15 6/4 Staying Power    21,53    

 

      Åkers Kanal GP Race Whippet      
Åkers 2019-10-05 320 m/k13 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar  
  k13 1/5 Met Casta Diva  21,21 k13    
  k13 2/1 HM Gargamel 21,27 k13    
  k13 3/4 Afrodite 21,61 k15    
  k13 4/3 HM Superchef 21,65 k15    
  k14 5/2 Dirham  21,67 k15    
  k13 6/6 Staying Power  21,70 k15    

 

             
      Åkers Kanal GP Race Whippet    
Åkers 2019-06-30 320 m/k13 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k13 1/1 Negrita 21,41 k13  
  k13 2/2 Dirham  21,41 k13  
  k13 3/4 Grozz 21,80 k15  
  k13 4/5 Santa Teresa 21,84 k15  
  k14 5/3 Afrodite 21,87 k15  
  k13 6/6 Staying Power  21,92 k16  
             
      Järbo Race      
Järbo 2019-06-22 286 m/k12 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k13 1/3 Dirham  19,40    
  k12 2/6 MB Davy Jones 19,43    
  k13 3/2 HM Shere Kan 19,47    
  k13 4/1 Lempira 19,76    
  k13 5/5 Staying Power  19,92    
             
      Sandå Race      
Örebro 2019-06-15 320 m/k15  Plac/box  Hundnamn  Tid Ny klass Noteringar
  k12 1/1  MB Tia Dalma  19,98    
  k12 2/2  MB Butterfree   20,03    
  k12 3/5  MB Leia  20,18    
  k13 4/3  Sweet Poppy   20,22    
  k13 5/4  Negrita   20,42    
  k12 6/6  Dirham    20,53    
             
      Tuna Race      
Örebro 2019-06-15 320 m/k13  Plac/box  Hundnamn  Tid Ny klass Noteringar
  k14 1/3  S Bella Donna   19,93    
  k13 2/2  HM Magneto   19,98    
  k15 3/6  Staying Power    20,13    
  k13 4/1  El Calgary Flames  20,29    
  k14 5/5  Gunpowder  20,71    
  k13 6/4  Santa Teresa   20,91    
             
             
      Åkers Kanal GP Race Whippet    
Åkers 2019-06-01 320 m/k13 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k15 1/6 Staying Power  21,17    
  k14 2/5 Darjeeling 21,52    
  k13 3/4 Afrodite 21,53    
             
      Åkerd Kanal GP Race Whippet    
Åkers 2019-06-01 320 m/k10 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k10 1/5 Dirham  21,17    
  k10 2/4 MB Davy Jones 21,20    
  k10 3/6 S Bella Donna 21,33    
             
             
      Åkerd Kanal GP Race Whippet    
Åkers 2019-05-04 320 m/k15 Plac/Box Hundnamn Tid Ny klass Noteringar
  k15 1/3 Dirham  21,16    
  k15 2/4 HM Shere Kan 21,20    
  k15 3/1 HM Chicks Hicks 21,25    
  k15 4/2 Afrodite 21,55    
  k15 5/5 Staying Power  21,79    
  k15 6/6 Alecto 22,18